Obraz na zamówienie

Obraz na zamówienie


Poniżej przedstawiam Państwu szczegółowy opis sekwencji wydarzeń w przypadku zamawiania obrazu na podstawie pomysłu klienta:

 

1. Pomysł i okazja

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie - Jak rodzi się obraz?

Aby powstała praca malarska musi dojść do połączenia dwóch czynników – pomysłu ( idei, zarysu koncepcji... tego uczucia, jak obraz ma wyglądać – jego kolory i energia) oraz okazji. Rearanżacja mieszkania czy chęć zrobienia komuś wyjątkowego prezentu z okazji ważnego wydarzenia w życiu – ślubu, zakupu nowego mieszkania, itp. Warto pamiętać, że zakup oryginalnego i autorskiego obrazu to także inwestycja, której wartość rośnie z czasem.

2. Inspiracje

Jeśli pojawia się pomysł na obraz to trzeba zebrać wszystkie materiały, które mogą naprowadzić artystę na to, co Klient chciałby uzyskać.

W pierwszej kolejności proszę Cię o przemyślenie Twojej wymarzonej kolorystyki. A następnie charakteru obrazu - jakie funkcje ma dla Ciebie spełniać, czy dodawać energii czy może uspokajać?

Na tym etapie zazwyczaj już wiadomo, w jakim miejscu ten wymarzony obraz miałby zawisnąć w naszym domu bądź mieszkaniu. Dlatego kolejną rzeczą jest przemyślenie jego rozmiarów i wybranie miejsca na ścianie.

Oczywiście na każdym etapie służę Tobie pomocą i radą, więc mogę doradzić, co moim zdaniem wyglądałoby najlepiej w danym pomieszczeniu.

Jeśli Twój obraz ma zajmować centralne miejsce w salonie, sypialni, czy kuchni, to warto zrobić tym pomieszczeniom kilka zdjęć. Jako artystę interesuje mnie na tym etapie wszystko, co Twoim zdaniem powinno stanowić moją inspiracje do namalowania obrazu. 

Konkludując, ważne jest zebranie inspiracji, nawiązań, listy swoich ulubionych kolorów, stylów, artystów itp. - to wszystko stanowi pierwszy krok przy obrazie na specjalne zamówienie.

Wszystkie Twoje materiały, inspiracje, odniesienia… wraz z opisem koncepcji obrazu należy przesłać do mnie na adres: hello@gocomarshe.com lub zadzwonić i omówić swój pomysł. Zapraszam do kontaktu.

3. Wykonanie

Na tej podstawie, którą otrzymam od Ciebie wiadomością, jestem już w stanie spokojnie zrozumieć Twoje potrzeby. Zazwyczaj już czuję, jak powinien wyglądać Twój wymarzony obraz. Teraz ustalam z Tobą szczegóły – mailowo bądź telefonicznie – koncepcje oraz cenę projektu obrazu. Cena i czas wykonania obrazu na zamówienie uzależnione są od ilości pracy, którą należy włożyć w obraz i tak kształtują się one następująco:

- mniejsze formaty obrazu 30x40 cm – ceny od 600 zł

- większe formaty obrazu 100x80 cm – ceny od 1500 zł

Zasadą jest też, że zaczynam działać nad obrazem dopiero po wpłaceniu zaliczki w wysokości 50% ceny obrazu. Wtedy też przychodzi czas na zamówienie solidnego podobrazia drewnianego i płótna bawełnianego we wybranym wspólnie rozmiarze.

Mamy już zatem projekt obrazu, konsultację z Tobą, wspólne pomysły, wizję, cenę, materiały... Teraz przyszedł czas dla mnie – czas na namalowanie obrazu! Doliczamy jeszcze czas na całkowite wyschnięcie farby. 

Na tym etapie przesyłam Tobie zdjęcia zamówionego obrazu. Zazwyczaj czuję „podskórnie”, że obraz jest już gotowy. Jeśli chcesz, abym naniosła jakieś poprawki - to ten moment jest idealny na tego rodzaju sugestie!

Kolejnym etapem jest werniksowanie obrazu i ponowne schnięcie. Każdy z moich obrazów pokrywam specjalnym werniksem malarskim po to, aby zachować jego większą trwałość i wyeksponować kolory.

Obraz po namalowaniu jest profesjonalnie fotografowany w dobrym świetle i dobrej rozdzielczości. Praca dostarczana jest do odbiorcy kurierem – cena dostawy zależy od wielkości obrazu i odległości od miejsca dostawy.

Teraz pozostaje tylko cierpliwie poczekać na przesyłkę. 

A później tylko cieszyć się swoim wymarzonym obrazem przez następne lata.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry