Obraz na zamowienie

Poniżej dosyć szczegółowy opis sekwencji wydarzeń w pierwszym przypadku zamawiania obrazu na podstawie pomysłu klienta:

 

1.    Pomysl i okazja

Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie – jak rodzi się obraz?

Aby powstala praca malarska musi dojsc do polacenia dwoch czynnikow, Najpierw musi pojawic sie pomysl, idea, zarys koncepcji... to uczucie w srodku jak obraz ma wygladac, kolory, energia!

Drugim czynnikiem jest okazja! Rearanzacja mieszkania, chec zrobienia komus dobrego prezentu, chec uczczenia jakies waznej rocznicy lub wydarzenia, dodatkowe srodki finansowe ktore zwyczajnie chcemy ulokowac w sztuce by z biegiem czasu zyskaly na wartosci.

2.    Inspiracje

Jeśli pojawia się pomysł na obraz to przede wszystkim trzeba zebrać wszystkie materiały które mogą się przydać, naprowadzić artystę na to co klient chce uzyskać.

W pierszej kolejnosci prosze Was o przemyslenie: Waszej wymarzonej kolorystyki, charakteru obrazu, jaka funkcje ma dla Was spelniac – czy dodawac energii czy uspokajac.

Na tym etapie zazwyczaj juz wiecie w jakim miejscu obraz ma wisiec.

Waszym zadaniem na tym etapie jest przemyslenie rozmiaru obrazu oraz wymierzenie sciany na ktorej ma wisiec obraz.

Oczywiscie na kazdym etapie sluze wam pomoca i rada, wiec w kazdej chwili moge Wam doradzic co moim zdaniem wygladaloby najlepiej w danym pomieszczeniu.

Jeśli Wasz obraz ma zajmowac centralne miejsce w Waszym salonie, sypialni, czy kuchni warto zrobic tym pomieszczeniom kilka zdjec. Jako artyste interesuje mnie na tym etapie wszystko, co waszym zdaniem powinno stanowic moja inspiracje do namalowania obrazu. Kolory, zdjecia szczegolow, zdjecia innych obrazow, ktore w jakis sposob do Was przemawiaja.

Konkludując – ważne jest zebranie inspiracji, nawiązań, listy swoich ulubionych kolorów, stylów, artystów itp. to pierwszy krok.

Te materiały, inspiracje, odniesienia itp. wraz opisem koncepcji obrazu należy przesłać do mnie na adres hello@gocomarshe.com lub zadzwonić i omówić pomysł.

3.    Wykonanie

Na tej podstawie jestem juz w stanie spokojnie zrozumiec Wasze potrzeby i zazwyczaj juz czuje jak powinien wygladac Wasz wymarzony obraz. Mailowo lub telefonicznie omawiamy koncepcje i wyceniam projekt. Cena i czas wykonania zależy od ilości pracy którą należy włożyć w obraz. Ceny to od 600 zł (np. za mały format 30 x 40 cm) od 1500zl (za duzy format 100 x 80 cm).

Zasadą jest też, że zaczynam działać nad obrazem po wpłaceniu 50% zaliczki. Wtedy przychodzi czas na zamowienie solidnego podobrazia drewnianego i plotna bawelnianego (wtedy juz wiemy jaki wymiar bedzie najlepiej wygladal na Waszej scianie.

Mamy wiec juz projekt obrazu, konsultacja z Tobą, wspólne pomysły, wizja...teraz przyszedl czas dla mnie na namalowanie obrazu:) Doliczamy jeszcze  tez czas na calkowite farby.

Na tym etapie przesylam Wam zdjecia.

Zazwyczaj czuje „podskornie” ze obraz jest gotowy, chce zebyscie Wy rowniez czuli to samo! Jesli chcecie bym naniosla jakies poprawki to ten moment jest idealny na tego rodzaju sugestie!

Kolejnym etapem jest werniksowanie obrazu i ponowne schniecie – kazdy obraz pokrywam specjalnym werniksem malarskim, aby zachowac wiekszosc trwalosc i wyeksponowac kolory.

Obraz po namalowaniu jest projesjonalnie fotografowany w dobrym świetle i dobrej rozdzielczości. Praca dostarczana jest do odbiorcy kurierem, cena zalezy od wielkosci obrazu i odleglosci.

Teraz pozostaje tylko cierpliwie poczekac na przesylke.

 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry