Jak zamówić obraz?

person Wysłane przez: Martyna Orzechowska list W: Aktualności Dnia: comment Komentarz: 0 favorite Kliknięć: 376

Marzy Wam się Wasz własny, osobisty obraz? Ale weny, czasu, materiałów, a czasami i odwagi brak, by zacząć go malować? Od tego jestem, żeby Was zmotywować! Za pomocą moich rąk i narzędzi namaluję Wasz wymarzony obraz. Już piszę, jak to robię oraz o tym, że warto się przełamać, aby mieć coś tak wyjątkowego, w swoim ukochanym domu.

Obraz na zamówienie - czekam na Twój pomysł!

Może zacznijmy od wskazówki dla tych, którzy nie lubią czytać długich instrukcji, a chcą spróbować! Masz już pomysł na swój własny obraz? Wystarczy tylko, że się ze mną skontaktujesz - mailowo lub poprzez social media: Facebook czy Instagram. Wszystko ustalimy w rozmowie. Śmiało, czekam na wiadomość od Ciebie!

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że każde zlecenie jest inne i nie mam stałego cennika, który jest ściśle zależny np. od wymiarów obrazu. Za każdym razem omawiamy powstanie nowego, samoistnego dzieła sztuki, dopasowanego do Ciebie!

Jako artystka bardzo lubię tą interakcję z Klientem podczas realizacji obrazu na prywatne zamówienie. Uwielbiam poznawać Wasze emocje, ludzkie historie, spełniać Wasze życzenia czy czyjeś marzenia. Dla takich 

Ale na sam początek chciałabym zaprezentować Wam małe zestawienie, które powstało z mojego doświadczenia. Z biegiem czasu mojej działalności artystycznej wykrystalizowały się dwa podstawowe typy zamówień obrazów na zamówienie:

1. Obraz na podstawie Twojego pomysłu i mojej inwencji twórczej.

2. Obraz na podstawie jednej z moich gotowych już prac, wybrany przez Klienta (tu polecam szczególnie moje prace z nurtu ekspresjonizm abstrakcyjny – jest to mój ulubiony temat malarski).

Obraz na zamówienie w 3 krokach

Poniżej przedstawiam szczegółowy opis sekwencji wydarzeń w przypadku zamawiania obrazu na podstawie pomysłu klienta.

1. Pomysł i okazja

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie - Jak rodzi się obraz?

Aby powstała praca malarska musi dojść do połączenia dwóch czynników – pomysłu (idei, zarysu koncepcji... tego uczucia, jak obraz ma wyglądać – jego kolory i energia) oraz okazji. Rearanżacja mieszkania czy chęć zrobienia komuś wyjątkowego prezentu z okazji ważnego wydarzenia w życiu – ślubu, zakupu nowego mieszkania, itp. Warto pamiętać, że zakup oryginalnego i autorskiego obrazu to także inwestycja, której wartość rośnie z czasem.

2. Inspiracje

Jeśli pojawia się pomysł na obraz, to trzeba zebrać wszystkie materiały, które mogą naprowadzić artystę na to, co Klient chciałby uzyskać.

W pierwszej kolejności proszę Cię o przemyślenie Twojej wymarzonej kolorystyki. A następnie charakteru obrazu - jakie funkcje ma dla Ciebie spełniać, czy dodawać energii czy może uspokajać?

Na tym etapie zazwyczaj już wiadomo, w jakim miejscu ten wymarzony obraz miałby zawisnąć w naszym domu bądź mieszkaniu. Dlatego kolejną rzeczą jest przemyślenie jego rozmiarów i wybranie miejsca na ścianie.

Oczywiście na każdym etapie służę Tobie pomocą i radą, więc mogę doradzić, co moim zdaniem wyglądałoby najlepiej w danym pomieszczeniu.

Jeśli Twój obraz ma zajmować centralne miejsce w salonie, sypialni, czy kuchni, to warto zrobić tym pomieszczeniom kilka zdjęć. Jako artystę interesuje mnie na tym etapie wszystko, co Twoim zdaniem powinno stanowić moją inspiracje do namalowania obrazu. 

Konkludując, ważne jest zebranie inspiracji, nawiązań, listy swoich ulubionych kolorów, stylów, artystów itp. - to wszystko stanowi pierwszy krok przy obrazie na specjalne zamówienie.

Wszystkie Twoje materiały, inspiracje, odniesienia… wraz z opisem koncepcji obrazu należy przesłać do mnie na adres: hello@gocomarshe.com lub zadzwonić i omówić swój pomysł. Zapraszam do kontaktu.

3. Wykonanie

Na tej podstawie, którą otrzymam od Ciebie wiadomością, jestem już w stanie spokojnie zrozumieć Twoje potrzeby. Zazwyczaj już czuję, jak powinien wyglądać Twój wymarzony obraz. Teraz ustalam z Tobą szczegóły – mailowo bądź telefonicznie – koncepcję oraz cenę projektu obrazu. Cena i czas wykonania obrazu na zamówienie uzależnione są od ilości pracy, którą należy włożyć w obraz i tak kształtują się one następująco:

- mniejsze formaty obrazu 30x40 cm – ceny od 600 zł

- większe formaty obrazu 100x80 cm – ceny od 1500 zł

Zasadą jest też, że zaczynam działać nad obrazem dopiero po wpłaceniu zaliczki w wysokości 50% ceny obrazu. Wtedy też przychodzi czas na zamówienie solidnego podobrazia drewnianego i płótna bawełnianego we wybranym wspólnie rozmiarze.

Mamy już zatem projekt obrazu, konsultację z Tobą, wspólne pomysły, wizję, cenę, materiały... Teraz przyszedł czas dla mnie – czas na namalowanie obrazu! Doliczamy jeszcze czas na całkowite wyschnięcie farby. 

Na tym etapie przesyłam Tobie zdjęcia zamówionego obrazu. Zazwyczaj czuję „podskórnie”, że obraz jest już gotowy. Jeśli chcesz, abym naniosła jakieś poprawki - to ten moment jest idealny na tego rodzaju sugestie!

Kolejnym etapem jest werniksowanie obrazu i ponowne schnięcie. Każdy z moich obrazów pokrywam specjalnym werniksem malarskim po to, aby zachować jego większą trwałość i wyeksponować kolory.

Obraz po namalowaniu jest profesjonalnie fotografowany w dobrym świetle i dobrej rozdzielczości. Praca dostarczana jest do odbiorcy kurierem – cena dostawy zależy od wielkości obrazu i odległości od miejsca dostawy.

Teraz pozostaje tylko cierpliwie poczekać na przesyłkę. 

Case study - obraz na zamówienie Alexandry z Korei

Mam dla Was przykład obrazu na zamówienie, który realizowałam dla mojej Klientki z Korei Południowej - Alexandry. Zobaczcie sami, jaką cudowną inspirację mi przesłała!

Alexandra chciała, abym zainspirowała się tradycją i koreańskimi kolorami - błękitem, bielą, czerwienią i złotem! Dowiedziałam się także, że obraz ten ma wisieć w salonie i zajmować w nim centralne miejsce. Równie ważną dla mnie informacją był fakt, że moja Klienta to artystyczna Dusza. Kochająca sztukę we wszystkich jej postaciach i jest to dla niej ważny aspekt w życiu.

A oto moja odpowiedź na inspiracje otrzymane od Alex >>

Alex była zachwycona i powiedziała mi, że dokładnie o coś takiego jej chodziło. Jej koncepcja i pomysł zostały zwizualizowane przy mojej pełnej inwencji twórczej. Taką współpracę lubię najbardziej!

PS. Jeśli już wiesz, jak ma wyglądać Twój obraz i masz do mnie jakieś pytania, pisz śmiało!

 

 

Komentarze

Brak komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień